Zapowiedź finałów wschodu? Thriller na Brooklynie!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Brad Penner-USA TODAY Sports

Zdecydowanie jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów poprzedniej nocy. Brooklyn Nets podejmowali na własnym parkiecie Milwaukee Bucks. Spotkały się zatem dwie drużyny, które mają na ten sezon podobne cele.


Problem z Brooklyn Nets będzie polegał na tym, że jeśli nie da rady jeden z elementów “wielkiej trójki”, to zadanie przejmie na siebie drugi. Tak było w zaciętej końcówce meczu Nets z Milwaukee Bucks, gdy James Harden spudłował kluczowy rzut, ale zebrał piłkę i obsłużył dobrze ustawionego Kevina Duranta, który przesądził o dziewiątej wygranej Nets w bieżących rozgrywkach. Bucks słyną ze swojej dobrej defensywy, ale na tego rywala będą musieli opracować specjalny plan. 


Durant trafił swoją trójkę na 36 sekund przed końcem meczu i tego Nets już nie oddali. Bucks swoją szansę na odwrócenie losów spotkania powierzyli Khrisowi Middletonowi, ale ten nie trafił próby z dystansu i tym razem goście musieli przełknąć gorzką pigułkę. W ten sposób ekipa z Wisconsin zatrzymała serię zwycięstw na czterech meczach, mimo że Giannis Antetokounmpo zanotował 34 punkty, 12 zbiórek, 7 asyst i 2 przechwyty. 


Po stronie Nets wyróżnić należy rzecz jasna dwóch byłych MVP ligi. Kevin Durant miał w swoim dorobku 30 punktów, 9 asyst i 6 zbiórek, natomiast James Harden zakończył noc z 34 oczkami, 6 zbiórkami i 12 asystami. Przed meczem mówiło się o ewentualnym powrocie Kyriego Irvinga. Ostatecznie rozgrywającego zatrzymał protokół COVID-19, ale Nets mają nadzieję, że zawodnik dostanie zielone światło do gry w starciu z Cleveland Cavaliers. W międzyczasie pojawiają się pogłoski, że Nets próbują Irvingiem handlować. 


- Dla nas to naprawdę wielkie zwycięstwo - mówił po meczu z Bucks James Harden. - Wygraliśmy po raz drugi z rzędu, a nie odbyliśmy razem ani jednego treningu - podkreśla. 


Nets - Bucks 125:123


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3