Zaskakująca decyzja Rondo. Koniec tej przygody?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Nelson Chenault-USA TODAY Sports

Rajon Rondo okazał się kluczowym elementem w rotacji Franka Vogela podczas walki Los Angeles Lakers o mistrzostwo NBA. Jego kontrakt umożliwiał mu jednak przetestowanie rynku wolnych agentów.


Według informacji kilku źródeł, Rajon Rondo zrezygnuje z opcji zawodnika w swojej umowie i trafi na rynek wolnych agentów. To oznacza, że Los Angeles Lakers mogą mieć sporą konkurencję w walce o usługi rozgrywającego. Ten w 16 meczach play-offów rozegranych dla Lakers notował na swoje konto średnio 8,9 punktu i 6,6 asysty. Jego seria agresywnych wjazdów pod kosz w ostatnim meczu finału pomogła Los Angeles Lakers zbudować wysokiego dwucyfrowe prowadzenie. 


Decyzja Rondo o zrezygnowaniu z opcji zawodnika jest jednak całkowicie zrozumiała. Jeśli RR9 by z niej skorzystał, za kolejne rozgrywki zarobiłby zaledwie 3 miliony dolarów. Dobrym sezonem 2019/20 udowodnił, że jego usługi są warte znacznie więcej, zatem trafi na rynek oczekując, że GM-owie będą się przebijali ofertami. Może rzecz jasna podpisać nową umowę w LA, ale jeśli któraś z ekip zapewni mu więcej, Rajon wcale nie musi czuć się wobec LAL zobowiązany. 

Zobacz także: Nowitzki pogrzebał marzenia Nets


Rondo zdobywając mistrzostwo z Lakers stał się drugim graczem w historii ligi, który wygrywał zarówno w Bostonie, jak i Los Angeles. Dołączył do krótkiej listy, na której jest jeszcze Clyde Lovellette. Po opuszczeniu Celtics, Rondo tułał się po lidze grając dla Dallas Mavericks, Sacramento Kings, Chicago Bulls oraz New Orleans Pelicans. Do Jeziorowców dołączył dwa lata temu, gdy z zespołem przywitał się LeBron James. Teraz jego przyszłość stoi pod znakiem zapytania. 


- Rozgryziemy to z moim agentem. Oczywiście zawsze fajną opcją jest powrót do drużyny, z którą walczyłeś o mistrzostwo, zwłaszcza, że panowała tu świetna atmosfera. Gra dla Lakers była fantastycznym przeżyciem. [...] Na razie nie chcę myśleć o wolnej agenturze. Cieszę się momentem, czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi - kończy. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki