Zaskakujący kierunek Marca Gasola!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
ACB

Wkrótce Marc Gasol powinien zostać oficjalnie zwolniony przez Memphis Grizzlies z kontraktu. To najprawdopodobniej oznacza dla Hiszpana powrót do ligi hiszpańskiej. Z  tym że nie do ACB.


Kilka dni temu Los Angeles Lakers dogadali z Memphis Grizzlies transfer za Marca Gasola. Zespół z Tennessee nie zatrzyma wysokiego w składzie. Ten zostanie zwolniony z umowy i trafi na rynek wolnych agentów. Wiele w kuluarach mówiło się o tym, że weteran dołączy do FC Barcelony, gdzie miałby połączyć siły z Pauem Gasolem. To jednak były wyłącznie plotki, bowiem teraz okazuje się, że 36-latek ma zupełnie inne plany. 


Zobacz także: Zamojski doceniony


Zamiast do utytułowanego Klubu z Katalonii, Gasol ma podpisać kontrakt z… Gironą, która gra na drugim szczeblu rozgrywkowym. Dlaczego akurat tam? Ponieważ Gasol jest częściowym właścicielem zespołu i chce mu pomóc awansować do ACB. Marc grał w tej drużynie jeszcze przed tym, gdy trafił do NBA. O planach weterana jako pierwsze poinformowało L’Esportiu de Catalunya. 


Dlaczego nie Barcelona? Ponieważ w tym momencie zespół ma problem ze znalezieniem miejsca w rotacji, a poza tym może ich na Marca Gasola zwyczajnie nie stać. Rzekomo już dzisiaj Girona ma ogłosić Gasola jako swojego nowego zawodnika. W NBA Gasol spędził trzynaście lat zdobywając w tym czasie mistrzostwo z Toronto Raptors w 2019. Jego losy w Los Angeles przesądziło podpisanie umowy z DeAndre Jordanem. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki