Znamy datę startu kolejnego sezonu NBA!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Liga skontaktowała się już z klubami, którym przekazała kalendarz na sezon 2021/22. Jak informuje Shams Charania – kolejne rozgrywki mają wystartować już 19 października. To spowoduje, że w sezonie zasadniczym ponownie mają zostać rozegrane 82 mecze.

Obozy szkoleniowe przed sezonem mają rozpocząć się 28 września, by zespołu mogły dobrze przygotować się do startu rozgrywek, który nastąpi około trzy tygodnie później. Sezon zasadniczy ma potrwać do połowy kwietnia, a Play-Offy rozpoczną się 16 kwietnia. Mistrza poznamy najpóźniej 19 czerwca. Cztery dni później z kolei odbędzie się draft.

Start sezonu w październiku sprawi, że zespoły walczące o mistrzostwo znów będą miały krótką przerwę na regenerację. Los Angeles Lakers i Miami Heat rozgrywki 2020/21 rozpoczęli nieco ponad 70 dni po finałach w bańce. W tym roku oczywiście ten odstęp będzie dłuższy, jednak trzeba pamiętać, że czołowi koszykarze pojadą rywalizować o medale Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Komisarz NBA w wiadomości do klubów przyznał, że najprawdopodobniej marzec będzie miesiącem, kiedy trybuny ponownie w pełni zapełnią się kibicami. Wątpliwe, żeby nastąpiło to wcześniej.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
pewniaczki