Znowu to zrobili! Coraz bardziej nerwowo w LAC

Mark J. Terrill/Associated Press

Nagle uśmiechy z twarzy zawodników Los Angeles Clippers zniknęły. Prowadzili w półfinałowej serii 3-1 i potrzebowali zrobić tylko jeden krok, by uniknąć tej sytuacji. Dwa razy jednak dali się rywalowi zaskoczyć.

Denver Nuggets wygrali mecz numer sześć 111:98 i po raz drugi w play-offach doprowadzili do siódmego meczu w serii. Ponownie podopieczni Mike’a Malone’a wracali z 1-3, bowiem z Utah Jazz sytuacja była bardzo podobna. Tamtą serię zakończyli awansem, czy tym razem będzie podobnie? Los Angeles Clippers są w naprawdę trudnym położeniu i będą zmuszeni zostawić na parkiecie absolutnie wszystko, by mieć pewność, że awans do finału konferencji nie ucieknie im sprzed nosa.

W trzeciej kwarcie Clippers wyszli na 19-punktowe prowadzenie. W meczu nr 5 mieli okazję się przekonać, że mimo wszystko nie mogą czuć się w takiej sytuacji bezpiecznie. Zlekceważyli jednak tamto ostrzeżenie i po raz kolejny pozwolili Nuggets zrobić dokładnie to samo. Ekipa z Kolorado wróciła do gry i całkowicie zdominowała rywala w końcówce czwartej kwarty. W momencie największych tarapatów, Nuggets jakby zrozumieli, że muszą wziąć się w garść. Zrobili tak w dwóch meczach z rzędu.

W czwartej kwarcie zatrzymali Clippers na 19 punktach zdobywając 34. Gdy byli już -19, zrobili run 30:8, jakby nagle przeskakując w zupełnie inny tryb. Gdy już wyszli na prowadzenie, nie spuścili nogi z gazu i zaczęli odjeżdżać pokazując dużą dojrzałość. 34 punkty, 14 zbiórek i 7 asyst znakomitego Nikoli Jokicia, który potwierdza status gracza, który powinien w kolejnych latach dołączyć do walki o MVP. Kolejnych 21 punktów, 5 asyst i 5 zbiórek Jamala Murraya. Strzelec mimo wszystko mocno obniżył loty w porównaniu z tym, co robił przeciwko Jazz.

Po stronie Clippers 33 punkty, 6 zbiórek Paula George’a i 25 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst Kawhiego Leonarda. Presja na zawodnikach Doca Riversa jeszcze nigdy nie była taka duża. Mieli zwycięstwo w garści i dwa razy pozwolili je sobie odebrać. Taryfa ulgowa się skończyła. Mecz numer siedem we wtorek.