Chicago Bulls biorą się za przedłużanie kontraktów

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Wszystko wskazuje na to, że Chicago Bulls porozumieją się z Nikolą Vuceviciem w sprawie przedłużenia kontraktu. Zarówno klub, jak i sam zawodnik są zainteresowani przedłużeniem współpracy.

Podkoszowy rozpoczyna właśnie swój ostatni sezon czteroletniej umowy, którą podpisał w 2019 roku, kiedy to reprezentował jeszcze barwy Orlando Magic. Vucevic ma zarobić w rozgrywkach 2022/23 22 miliony dolarów.


Koszykarz ma za sobą pierwszą pełną kampanię w barwach ekipy z Wietrznego Miasta. W 73 meczach notował średnio 17,6 punktu oraz 11 zbiórek. Jego statystyki spadły w porównaniu z poprzednimi sezonami, jednak ma to związek z podpisaniem DeMara DeRozana, który wspólnie z Zachem Lavinem był pierwszą opcją w ataku.


Vucevic jest bardzo dobrym zawodnikiem w ataku, jednak kibice Bulls byli bardzo niezadowoleni z jego postawy w obronie. Dlatego też sporo mówiło się o tym, by spróbować pozyskać Rudy’ego Goberta z Utah Jazz - ten jednak ostatecznie wylądował w Minnesocie. Ostatecznie do Chicago dołączył Andre Drummond, który ma stanowić mocną konkurencję dla Nikoli. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes