Klay w pierwszej akcji… złamał zagrywkę

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Steve Kerr zdradził, że plan był całkowicie inny, ale Klay Thompson miał własne przemyślenia w pierwszej akcji po powrocie na ligowe parkiety. Szkoleniowiec nie miał mu tego za złe.


Golden State Warriors chcą wprowadzać Klaya Thompsona powoli. W pierwszym meczu po powrocie rzucający obrońca spędził na parkiecie 20 minut, w trakcie których zdobył 17 punktów. Trener Steve Kerr w ostatniej rozmowie z dziennikarzami przyznał, że pierwsza zagrywka w meczu z Cleveland Cavaliers miała wyglądać zupełnie inaczej. Skończyło się tak, że Klay wziął piłkę w swoje ręce i skończył akcję atakując kosz. 


- Tak rozrysowałem pierwszą zagrywkę, by złapał piłkę i przeniósł ją do kolejnego gracza - przyznał trener Kerr. - Powinienem wiedzieć lepiej… 


Zobacz także: “Kyrie najbardziej utalentowany w historii”


Chwilę później Klay wsadził z impetem nad dwójką defensorów. Fun fact jest taki, że Klay Thompson mimo 30 miesięcznego rozbratu z koszykówką i tak rozegrał więcej meczów niż Kyrie Irving, a obaj zostali wybrani w drafcie 2011 roku. Dotąd Thompson wystąpił w 616 meczach, natomiast Irving w 583 spotkaniach. To też pokazuje jak wielkim problemem w sprawie Irvinga jest jego dostępność. Klay przed urazem w 2019 roku był zawsze pod prądem. 


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes