Poznaliśmy całą 12-stkę Igrzysk

fiba.basketball

Zakończyły się cztery turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich, a to oznacza, że znamy już wszystkie 12 drużyn, które na przełomie lipca i sierpnia będą walczyć o medale w Paryżu. Najciekawszym uzupełnieniem składu jest zespół Giannisa Antetokounmpo.

Swoje bilety do Francji wywalczyły reprezentacje Brazylii, Hiszpanii, Grecji oraz Portoryko. Ci ostatni sprawili największą niespodziankę. W finale turnieju pokonali Litwę 79:86, choć to rywal przystępował do walki w charakterze faworyta. Najlepszym graczem na parkiecie był Jose Alvarado notując 23 punkty. Przykrą niespodziankę zrobili gospodarzom turnieju w Rydze Brazylijczycy. Za sprawą dobrego występu Bruno Caboclo (21 oczek) pokonali Łotyszów i wracają do walki o Igrzyska.

Ciekawie zapowiadało się starcie Hiszpanów z Bahamczykami. To nasza grupa. Obie ekipy zgłaszały swoją gotowość do walki o IO, ale ostatecznie przeważyło doświadczenie La Roja. Jeden z liderów Bahamów - Buddy Hield mówił po wszystkim, że za porażkę jego drużyny odpowiadają sędziowie. Nie zmienia to faktu, że przed koszykówką w Bahamach ciekawa przyszłość. Emocji miał dostarczyć także mecz Greków z Chorwatami. Jednak już w trzeciej kwarcie gospodarze turnieju w Pireusie mieli 14 punktów przewagi i prowadzenia nie oddali.

Giannis Antetokounmpo spędził na parkiecie 28 minut i zanotował 23 punkty, osiem zbiórek, trzy asysty oraz blok. To będą pierwsze Igrzyska w karierze lidera Milwaukee Bucks. To oznacza, że przed turniejem w Paryżu jest już wszystko jasne i poznaliśmy 12 zespołów, które wkrótce rozpoczną rywalizację o olimpijską chwałę. Każda drużyna zagra w grupie trzy mecze i do fazy pucharowej awansują te zespoły, które zajęły dwa pierwsze miejsca oraz dwie ekipy z trzecich miejsc. Turniej rozpoczyna się 27 lipca.