Raport z 36. dnia Play-Offs: Nuggets wyeliminowali Lakers sweepem!

Po pierwszej połowie Los Angeles Lakers prowadzili z Denver Nuggets różnicą 15 punktów. Wtedy jednak Denver Nuggets wzmocnili defensywę i podejmowali lepsze decyzje w ataku, odwracając losy spotkania. LeBrona James był zjawiskowy, ale w ostatniej akcji nie zdołał doprowadzić do remisu.

LAKERS - NUGGETS 111:113 (0-4)

Trener Darvin Ham zdecydował się na kilka zmian w pierwszej piątce, korzystając z Dennisa Schrodera i Ruiego Hachimury, ale największą zmienną było to, z jaką energią pierwszą połowę meczu rozegrał LeBron James. Lider Los Angeles Lakers terroryzował Denver Nuggets swoją gra w okolicach pomalowanego i w samej pierwszej kwarcie rzucił 21 punktów. Po jego wjeździe pod kosz gospodarze wyszli na prowadzenie 43:33, a za chwilę prowadzili różnicą 13 oczek, najwyższą LAL w serii finałów Zachodniej Konferencji.

Obrona Nuggets nie miała odpowiedzi na LBJ-a, z kolei w ataku podopiecznych Michaela Malone’a było dużo niefrasobliwości. James rozegrał prawie całą pierwszą połowę spotkania. Gdy na chwilę zniknął z meczu na starcie trzeciej kwarty, goście nabrali wiatru w żagle i w przekroju kilku minut odrobili dwucyfrową stratę wracając do gry. Akcja 2+1 Kentaviousa Caldwella-Pope’a na 4:39 przed końcem trzeciej odsłony meczu dała Nuggets pierwsze prowadzenie. Lakers bez dominującego LBJ-a w pomalowanym nie mieli już tej samej siły rażenia.

Nuggets wygrali tę część 36:16 i do czwartej kwarty przystępowali z 5-punktowym prowadzeniem (94:89). Na 5 minut przed końcem Joker złapał piąty faul i chwilę później Anthony Davis doprowadził do remis zbiórką i wsadem spod kosza (102:102). Nuggets odpowiedzieli runem 5:0, gdy Murray trafił trzy rzuty wolne po faulu za trzy Davisa, a potem Gordon miał akcję 2+1 po kolejnym fantastycznym podaniu Jokicia. Lakers nie rezygnowali i chcieli wykorzystać fakt pięciu fauli Jokera. Na 1:13 przed końcem AD doprowadził do remisu wykorzystując wizytę na linii rzutów wolnych (111:111).

Jokić odpowiedział wjazdem pod kosz, przywracając swoją drużynę na prowadzenie. Murray nie wykorzystał szansy na to, by dać Nuggets 4-punktowe prowadzenie i Lakers przy stanie 113:111 na 4 sekundy przed końcem mogli doprowadzić do dogrywki. Ale w ostatniej akcji Jamal Murray i Aaron Gordon fantastycznie zamknęli wjeżdżającego LeBrona i zakończyli sezon LA Lakers. Joker zanotował 30 punktów, 14 zbiórek i 13 asyst. Kolejne 25 punktów i 5 asyst Jamala Murraya. LBJ zanotował 40 oczek (15/25 FG, 4/7 3PT), 10 zbiórek i 9 asyst. Kolejnych 21 oczek (6/15 FG, 9/10 FT), 14 zbiórek AD.