Warriors czeka ciekawa inauguracja sezonu

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Chociaż liga nie opublikowała do tej pory terminarza na sezon 2022/23, źródła donoszą, że Golden State Warriors rozpoczną sezon spotkaniem z Los Angeles Lakers, a w Święta Bożego Narodzenia zmierzą się z Memphis Grizzlies. 

Pełnego kalendarza na nadchodzący sezon NBA spodziewamy się w nadchodzących dniach. Wcześniej pojawiła się informacja, że jednym ze świątecznych hitów będzie starcie Los Angeles Lakers z Dallas Mavericks, a więc Luka Doncić spróbuje zatrzymać LeBrona Jamesa. Do tej pary dołączyć mają Golden State Warriors z Memphis Grizzlies. To starcie, o które de facto prosił Ja Morant jakiś czas temu. Spotkania rozgrywane w pierwszy dzień Bożego Narodzenia mają bardzo prestiżowy charakter i wiele dla drużyn znaczą.

Zobacz także: Lakers chcą wyprzedzić Celtics

To przede wszystkim wyróżnienie za dobry poprzedni sezon, ale także szansa na przedstawienie się wyjątkowe publiczności. Każdego roku słyszymy litanię żalów ze strony koszykarzy klubów, których liga nie ujęła w terminarzu pierwszego dnia świąt. Znamy zatem dwie pary i powinniśmy poznać jeszcze trzy, bowiem zazwyczaj tego dnia odbywa się pięć spotkań. Możemy się spodziewać, że swój mecz na pewno dostaną Boston Celtics jako finalista poprzednich rozgrywek.

Tymczasem Golden State Warriors sezon mają otworzyć domowym meczem z Los Angeles Lakers. Jest to ze strony ligi odrobinę brutalne, bowiem LBJ będzie poniekąd zmuszony do oglądania ceremonii, na której Stephen Curry odbierze swój czwarty mistrzowski pierścień. Rzekomo Steph przed zakończeniem kariery chce przebić LeBrona w liczbie wywalczonych mistrzostw. W tym momencie panowie mają ich tyle samo. Niewykluczone, że oglądanie ceremonii będzie dla lidera LA Lakers zastrzykiem motywacji.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes