Właścicielka Lakers: Musimy dążyć do wyprzedzenia Celtics

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Gdy Los Angeles Lakers sięgnęli po mistrzostwo w 2020 roku, drużyna zrównała się mistrzowskimi tytułami z Boston Celtics. Właścicielka tej ekipy Jeanie Buss nie jest jednak jeszcze zadowolona.

W rozmowie z Chrisem Haynesem z Yahoo Sports przyznała bowiem, że kontynuowanie dziedzictwa jej zmarłego ojca miało polegać na stworzeniu najbardziej utytułowanego klubu w historii. A obecnie Lakers mają na swoim koncie 17 tytułów mistrzowskich.


- Kiedy zaczynał, chciał wyprzedzić Boston Celtics i poprawić ich legendarne osiągnięcia. Teraz, gdy mamy 17 pierścieni, osiągnęliśmy to, co nam wyznaczył. Ale z pewnością praca nie jest jeszcze wykonana, musimy kontynuować dążenie do bycia numerem jeden - przyznał Buss.


W minionych rozgrywkach to Celtics byli jednak bliżej wywalczenia pierścienia mistrzowskiego. Po 12 latach ponownie awansowali bowiem do wielkiego finału, w którym po sześciu meczach lepsi okazali się Golden State Warriors.


Lakers z kolei nie awansowali nawet do fazy play-in, szybko wybierając się na ryby. Ich bilans to zaledwie 33 zwycięstwa i 49 przegranych. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes