Zach LaVine podjął decyzję w sprawie przyszłości!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Po sezonie 2021/22 Zach LaVine musiał się określić w jednoznaczny sposób. Okazuje się jednak, że nie miał z tym większego problemu i podjął decyzję o przedłużeniu swojego pobytu w Chicago. 

Bulls bardzo zależało na zatrzymaniu jednego ze swoich liderów. Zach LaVine to gwarancja dużej jakości po obu stronach parkietu. Razem z DeMarem DeRozanem mają stworzyć duet, który w przyszłym sezonie będzie trząsł wschodnią konferencją. LaVine uzgodnił warunki 5-letniego kontraktu za 215 milionów dolarów. To oznacza, że kibice Chicago Bulls mogą spać spokojnie. Zach zostaje w Wietrznym Mieście i nadal będzie cieszył fanów swoją efektywną i efektowną grą.

Zobacz także: Durant chce odejść!

W gruncie rzeczy nie było wielu rozmów na temat innych scenariuszów. Wielu generalnych menadżerów zapewne chciałoby mieć możliwość przedstawienia LaVine’owi oferty, ale ostatecznie jej nie dostali, bowiem zawodnik zaraz po rozpoczęciu wolnej agentury podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości. Do oficjalnego podpisania kontraktu dojdzie dopiero w przyszłym tygodniu, gdy pozwolą na to ligowe przepisy. Bulls mogli zapewnić zawodnikowi kontrakt większy o 56 milionów dolarów, niż każdy inny zespół. 

Poprzedni sezon wcale nie był dla Zacha łatwy. Mierzył się m.in. z kontuzją kciuka i stracił część rywalizacji. Następnie przytrafił się uraz lewego kolana, z którym gracz de facto grał do samego końca. W maju przeszedł artroskopię, ale ma być gotowy do rywalizacji na start kolejnych rozgrywek zasadniczych. W 67 meczach notował na swoje konto średnio 24,4 punktu, 4,6 zbiórki i 4,5 asysty trafiając 47,6 FG% oraz 38,9 3PT%. Przed nim szósty sezon w koszulce Bulls.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes