Co za emocje! Polacy pokonują Izrael!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Wojciech Figurski/400mm.pl

Reprezentacja Polski pokonała w ramach eliminacji do mistrzostw świata reprezentację Izraela 90:85. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której to biało-czerwoni zachowali więcej zimnej krwi.

Najlepszym zawodnikiem polskiej reprezentacji był Mateusz Ponitka, który od czterech miesięcy nie zagrał w żadnym meczu. Skrzydłowy o ile miał problemy ze skutecznością (3/10 z gry), tak uzbierał na swoim koncie 23 punkty, 9 zbiórek oraz 6 asyst. Zanotował jednak 6 strat, które pokrył 6 przechwytami.


Solidne zawody rozegrał też AJ Slaughter, który zapisał na swoim koncie 16 punktów i 5 asyst, choć był jedynym zawodnikiem z pierwszej piątki, z którym biało-czerwoni byli „na minus”. O „oczko” gorszy był Jarosław Zyskowski, który uzbierał 15 punktów i 4 asysty.


Polacy z 2 zwycięstwami i 3 przegranymi wciąż mają szansę na kolejną rundę eliminacji do mistrzostw świata. Mają obecnie taki sam bilans jak Estonia oraz Izrael. W niedzielę na wyjeździe podopieczni Igora Milicicia zmierzą się z Niemcami. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes