Fenomenalny występ Olka Dziewy w Eurocupie!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Hamburg Towers

Olek Dziewa był liderem Hamburg Towers w przegranym 94:100 meczu z London Lions. Polak fantastycznie odnalazł się w niemieckiej drużynie i udowadnia, że decyzja o wyjeździe z PLK była bardzo dobra. 

Dziewa spędził na parkiecie nieco ponad 33 minuty i bardzo szybko przekonał kolegów, że warto w tym spotkaniu grać na niego. Polak zdobył 28 punktów, zebrał 6 piłek i przechwycił jedną piłkę. Trafił fantastyczne 11 z 13 rzutów z gry (w tym 1/2 za trzy) oraz 5 z 7 prób z linii rzutów wolnych. Był to zdecydowanie najlepszy mecz 25-latka w europejskich pucharach. Dziewa miał okazję grać w Eurocupie także w dwóch poprzednich sezonach - w barwach Śląska Wrocław. 


Pochodzący z Konina reprezentant Polski podjął bardzo dobrą decyzję o spróbowaniu swoich sił poza Polską. 25-latek sięgnął ze Śląskiem Wrocław po komplet medali mistrzostw kraju - brąz w 2021 roku, złoto w 2022 roku oraz srebro w czerwcu 2023 roku. W barwach Hamburg Towers Dziewa notuje w tym sezonie w Bundeslidze 10 punktów, 4,3 zbiórki, 1,3 asysty oraz blok. 


Olek jest jednym z dwóch reprezentantów Polski, którzy rywalizują w EuroCupie. W barwach Gran Canaria występuje bowiem AJ Slaughter. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes