Gdzie oglądać NBA?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:

Jesteś fanem, który zaczyna swoją przygodę z NBA i szuka miejsc, w których może ją oglądać w pełni legalnie? Prezentujemy kilka możliwości… 


Trzy kluczowe źródła transmisji meczów NBA w Polsce to:

1. Canal+

Na antenach tej telewizji można oglądać transmisje z najciekawszych wybranych spotkań. Online na platformie Canal+ Sport Online. Na oficjalnej stronie platformy znajdziecie informacje dotyczące planowanych transmisji oraz komentatorów. Dostępne są również materiały wideo z meczów ligi, przede wszystkim zapowiedzi planowanych transmisji.

2. NBA League Pass

Jesteś fanem, który nie chce ograniczeń? Wybierz dla siebie pakiet z oficjalnej strony ligi. Do wyboru masz trzy opcje: League Pass, który gwarantuje dostęp do wszystkich meczów sezonu regularnego i play-offów (VOD) oraz do telewizji NBA TV (ponad 1230 meczów); Team Choice, który zapewnia wszystkie spotkania twojej ulubionej drużyny (82 mecze); Game Choice, co z kolei zapewnia dostęp do ośmiu wybranych meczów w każdym miesiącu. W przypadku wszystkich pakietów do wyboru jest możliwość jednorazowej płatności za cały sezon lub płatności miesięcznych. Wówczas raz w miesiącu z waszej karty pobierane są pieniądze.

Na komputerze lub przez aplikację na urządzeniu mobilnym (smartphone, tablet) wybieramy mecz, który chcemy obejrzeć – na żywo lub z odtworzenia. Możemy odpalić nawet cztery mecze w tym samym czasie. Jedyne czym musimy dysponować, to w miarę szybki internet. Warto podkreślić, że jeśli ktoś ma duży pakiet internetu mobilnego, to spokojnie w zasięgu LTE będzie miał bardzo wysoką jakość obrazu. NBA League Pass ma też funkcję “pobierania meczów”, czyli np. mając w domu WiFi pobieramy wybrany mecz do aplikacji, a potem w drodze do szkoły, czy pracy, możemy go sobie włączyć i oglądać bez dodatkowych kosztów za dane.

Co jakiś czas NBA oferuje "7-dniowy darmowy pakiet", który działa na zasadzie zachęty. Możecie korzystać z League Passa przez siedem dni, a następnie zdecydować, czy w to wchodzicie, czy rezygnujecie. Trzeba jednak pamiętać, by przed końcem promocji musicie anulować subskrypcję. Jeśli tego nie zrobicie, NBA ściągnie z Waszej karty środki w ramach płatnego pakietu.

3. Transmisje bukmacherów

Te wymagają konta na stronie danego bukmachera i regularne obstawianie. 

---

Są rzecz jasna także streamy nielegalne, z którymi NBA od wielu lat walczy. Nie trzeba szczególnie wiele, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i wyskoczy nam co najmniej kilka stron, które oferują bezpłatne streamy z meczów najlepszej ligi świata. Musimy jednak brać pod uwagę kilka rzeczy, które wiążą się z oglądaniem NBA poprzez nielegalne źródła: 

  • strony są szybo wykrywane przez platformy posiadające prawa do transmisji
  • streamy nie dostarczają pewności, że zapewnią ci komfortowe oglądanie
  • przytłaczająca ilość reklam, przez które musisz się przebić
  • jest to rzecz jasna jawne okradanie ligi z jej produktu

A ponadto wyobraź sobie sytuację, w której oglądasz siódmy mecz finału NBA i przy stanie 110:110 rozpoczyna się ostatnie 15 sekund spotkania. Ostatnia rzecz, jakiej byś w tym momencie chciał, to przerwanie streama. A właśnie wchodzą na niego tysiące innych osób, których obudził sms od kolegi. Stream nie wytrzymuje i zwyczajnie pada. Z legalnymi źródłami nie ma mowy, by doszło do takiej sytuacji, więc dobrze się zastanów, czy przypadkiem nie warto wydać trochę pieniędzy, by mieć spokój i najwyższy komfort oglądania.


Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes
za 3