Gliwice gospodarzem turnieju reprezentacji!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
fot. Wojciech Figurski/400mm.pl

Reprezentacja Polski od 13 do 20 sierpnia będzie rywalizować w ramach turnieju prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w 2024 roku.

W Europie zostaną rozegrane dwa takie turnieje i weźmie w nich udział 16 zespołów. Oprócz Polski zagrają: Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Holandia, Islandia, Izrael, Macedonia Północna, Portugalia, Szwecja, Turcja, Ukraina oraz Węgry. Losowanie grup zaplanowane jest na 1 maja.


Te reprezentacje zostaną podzielone na dwa turnieje, a następnie na cztery grupy - w każdej znajdą się po cztery zespoły. Awans do rywalizacji w kwalifikacjach olimpijskich wywalczą tylko zwycięzcy poszczególnych turniejów. W Arenie Gliwice od 13 do 20 sierpnia 2023 r. zobaczymy najpierw fazę grupową z udziałem reprezentacji Polski, a następnie fazę finałową. 


Niezwykle ciekawie zapowiada się skład naszej reprezentacji. Niewykluczone bowiem, że w rotacji Igora Milicicia znajdzie się Jeremy Sochan, który zakończył już sezon NBA. Wszystko będzie jednak zależeć od decyzji San Antonio Spurs. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes