Jeremy Sochan z rekordem kariery w NCAA!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Baylor

To był najlepszy (strzelecko) mecz Jeremy’ego Sochana na parkietach NCAA. Drużyna 18-latka co prawda przegrała trzeci mecz w sezonie, ale Polak pokazał się z fantastycznej strony.

Jeremy w spotkaniu z Alabamą spędził na parkiecie aż 32 minuty. W tym czasie zapisał na swoim koncie 17 punktów, 8 zbiórek oraz 2 przechwyty. Ponadto trafił bardzo dobre 6/9 rzutów z gry i zanotował asystę do najefektowniejszej akcji meczu. 


Niestety Baylor przegrali z niżej notowanym zespołem 78:87, co było dla nich trzecią przegraną w sezonie. Obrońcy tytułu przegrali jednak dopiero pierwszy mecz z Sochanem w składzie - wcześniej pauzował bowiem ze względu na kontuzję kostki. 


Główną przyczyną przegranej była słaba dyspozycja strzelecka duetu obwodowego Akinjo - Flagler. Ta dwójka trafiła zaledwie 9 z 26 rzutów. Baylor mają spore problemy z kontuzjami od kilku spotkań. Przeciwko Alabamie drużyna Jeremy’ego Sochana zagrała w mocno ograniczonej rotacji - ośmiu koszykarzy. 

Warto odnotować, że ESPN opublikował mock draft z zawodnikami, którzy mogą zostać wybrani do NBA w 2023 roku. Numerem jeden w rankingu jest Victor Wembanyama, a na podium zasiadają jeszcze Scoot Henderson i Nick Smith. Bardzo dobre, bowiem 13. miejsce przypada naszemu Jerememu Sochanowi, który zdaniem Mike’a Schmitza i Jonathana Givony’ego jest jednym z większych talentów klasy 2023.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes