Kadra w tym roku także bez Sochana

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Wojciech Figurski

Niestety w tym roku nie zobaczymy Jeremy’ego Sochana z orzełkiem na piersi. Skrzydłowy nie otrzymał zgody od San Antonio Spurs na grę w reprezentacji w turnieju prekwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. 

- Rozmawialiśmy wielokrotnie z Jeremim i wiemy, że bardzo zależy mu na grze w reprezentacji Polski. W tym roku, zgodnie z ustaleniami ze Spurs, skupia się jednak na indywidualnych treningach i jak najlepszym przygotowaniu do swojego drugiego sezonu w NBA. Na pewno nadal będzie śledził i wspierał kadrę - tak jak robił to do tej pory. Mamy nadzieję, że zobaczymy go w koszulce z orzełkiem w przyszłorocznych kwalifikacjach olimpijskich oraz na EuroBaskecie w Polsce - mówi Łukasz Koszarek, dyrektor sportowy reprezentacji Polski.


Głos w tej sprawie zabrał także Jeremy Sochan, który zapowiedział, że zrobi wszystko, aby wystąpić w biało-czerwonych barwach w przyszłym roku. 


To dla mnie ogromne wyróżnienie mieć możliwość reprezentowania Polski jako zawodnik drużyny narodowej. Po konsultacjach ze Spurs i moimi trenerami zdecydowaliśmy, że tego lata nie zagram w kadrze. Za mną pierwszy sezon w NBA i wspólnie ustaliliśmy, że najlepiej będzie poświęcić ten czas na skupienie się na moim rozwoju i przygotowaniu do kolejnego sezonu w NBA oraz do gry w reprezentacji w kolejnych latach. Choć jestem rozczarowany, że nie będę mógł pomóc na boisku, to nie mogę się doczekać możliwości wspierania drużyny. Gra w reprezentacji Polski jest dla mnie bardzo ważna. Zrobię wszystko, aby pomóc kadrze za rok w walce o Igrzyska Olimpijskie. Na pewno też zobaczymy się na mistrzostwach Europy, które za dwa lata odbędą się w Polsce. Już nie mogę się doczekać. Dawaj Polska! - mówi Jeremy Sochan.


Biało-Czerwoni swoje zgrupowanie rozpoczną 20 lipca we Wrocławiu. Po kilku dniach treningów rozegrają dwa zamknięte dla publiczności mecze towarzyskie z Holandią. Od 2 do 6 sierpnia wezmą udział w turnieju w Belgradzie. Następnie od 7 do 10 sierpnia będą przebywać w Stambule, gdzie zagrają mecze sparingowe z Turcją.


Turniej prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich rozpocznie się w niedzielę 13 sierpnia. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zagra z Węgrami, Bośnią i Hercegowiną oraz Portugalią. Zwycięzca całego turnieju w Gliwicach otrzyma prawo gry w kwalifikacjach olimpijskich w przyszłym roku.


Trener reprezentacji Polski ogłosił skład, który będzie przygotowywał się do tego turnieju. Jest on dość zaskakujący. Igor Milicic powołał bowiem m.in. Geoffreya Grosselle’a, który był jednym z najsłabszych ogniw Legii Warszawa. Zabrakło z kolei Dominika Olejniczaka, który ma za sobą bardzo dobry sezon we Francji czy Aleksandra Dziewy, który zdobył ze Śląskiem wicemistrzostwo Polski. W składzie znalazł się tez AJ Slaughter, którego gra pod obecność Grosselle’a stoi pod znakiem zapytania. W kadrze może znajdować się bowiem jedynie jeden naturalizowany koszykarz.

Pełny skład kadry:

Aleksander Balcerowski
Jakub Garbacz
Geoffrey Groselle
Łukasz Kolenda
Andrzej Mazurczak
Michał Michalak
Igor Milicić jr
Jakub Nizioł
Andrzej Pluta
Mateusz Ponitka
AJ Slaughter
Michał Sokołowski,
Mateusz Szlachetka
Mikołaj Witliński
Szymon Wójcik
Jarosław Zyskowski
Przemysław Żołnierewicz

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes