Milicic i Sokołowski pokonują Euroligową Olimpię Mediolan!

KoszKadra/Wojciech Figurski

Michał Sokołowski bardzo dobrze czuje się we Włoszech. Podobnie z resztą, jak jego trener w klubie i reprezentacji - Igor Milicic. Ta dwójka odniosła właśnie wielkie ligowe zwycięstwo.

Basket Napoli był skreślany przed starciem z Euroligową Olimpią Mediolan. Podopieczni Igora Milicicia od pierwszych minut zaskoczyli jednak intensywnością, dzięki czemu wygrali pierwszą kwartę 10 punktami. Euroligowa drużyna, której liderem jest Nikola Mirotic całą stratę odrobiła jednak w drugiej części meczu. Po zmianie stron Napoli znów zaatakowało i wyszło na 11-punktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie podopieczni trenera Milicicia nie zawiedli i postawili „kropkę nad i”, triumfując 77:68.

Świetne zawody rozegrał w tym spotkaniu Michał Sokołowski, który jak wspominaliśmy - świetnie czuje się we Włoszech. Skrzydłowy oprócz fantastycznej pracy w obronie był również dobrze dysponowany w ataku, kończąc mecz z 16 punktami, 7 zbiórkami i 2 asystami.

Po dwóch kolejkach, zespół prowadzony przez Igora Milicicia ma dwa zwycięstwa. Warto podkreślić, że w pierwszej kolejce zespół z Neapolu także był skazywany na pożarcie, ale pokonał Sassari 111:90, a najlepszym strzelcem tego spotkania z 23 punktami był właśnie Michał Sokołowski.