Ogromne pieniądze! Tyle zarabia maskotka w NBA!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Maskotka Denver Nuggets jest najlepiej opłacaną ze wszystkich w NBA! Osoba przebierająca się za popularnego Rocky’ego otrzymuje rocznie… 625 tysięcy dolarów! To ponad 10 razy więcej, niż średnia zarobków maskotek.

Rocky jest jedną z najsłynniejszych maskotek ze wszystkich w NBA – popularnością dorównuje mu chyba Benny The Bull, który zabawia kibiców podczas meczów chicagowskiej drużyny w United Center. Trzeba powiedzieć wprost – ta praca wydaje się zabawna, ale nie jest najprostsza. W końcu nie każdy odważyłby się na skok z samej góry hali na parkiet. Osoba wcielająca się w rolę zarówno Rocky’ego, jak i innych maskotek jest narażona na wiele urazów. A jak wiemy – Amerykanie kochają show.

Co ciekawe, Benny The Bull zajmuje dopiero trzecie miejsce w rankingu wypłat dla maskotek. Drugi stopień podium przypadł Harry’emu The Hawk, czyli maskotce drużyny z Atlanty. Osoba wcielająca się w jego rolę zarabia rocznie 600 tysięcy dolarów – o 200 tysięcy więcej, niż maskotka Chicago Bulls.

Czwarte miejsce w tym zestawieniu przypada Go The Gorilla, czyli maskotce Phoenix Suns (200 tysięcy dolarów rocznie), a piątce Hugo The Hornet (100 tysięcy dolarów). Żadna inna osoba wcielająca się w maskotkę klubu NBA nie przekracza granicy 100 tysięcy dolarów.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes