Reprezentant Polski z rzadką chorobą. „W cztery dni od bohatera do człowieka przykutego do łóżka”

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
fot. Wojciech Figurski/400mm.pl

Takich wiadomości nie lubimy przekazywać. Reprezentant Polski i zawodnik Legii Warszawa, Jakub Schenk walczy z poważną i rzadką chorobą autoimmunologiczną, zespołem Guillaina – Barrego.

- To już dwa tygodnie, odkąd zacząłem toczyć batalię z własnym ciałem i układem nerwowym. W cztery dni zjazd sił i drętwienie całego ciała. W cztery dni od bohatera do człowieka przykutego do łóżka. Nie jesteśmy niezniszczalni - napisał wczoraj na swoim Instagramie.


Zespół Guillaina-Barrégo to choroba zapalna nerwów obwodowych o podłożu autoimmunologicznym. Uważana jest za najczęstszą przyczynę nabytego ostrego porażenia wiotkiego u dzieci. Zespół Guillaina-Barrégo grozi trwałą niepełnosprawnością. Reprezentant Polski poinformował na Instagramie, że w jego przypadku jednym z najważniejszych objawów był paraliż prawej części twarzy. 


- Od początku tej trudnej sytuacji jesteśmy w kontakcie z Jakubem i jego agentem. Dzisiaj najważniejsze jest zdrowie Kuby i tylko to się liczy. My jako koszykarska Legia na pewno będziemy starać się pomóc w tej trudnej sytuacji i nie zostawimy Kuby oraz jego rodziny bez pomocy - napisał na Twitterze Jarosław Jankowski z Legii Warszawa.

 

28-latek w czerwcu związał się kontraktem z Legią Warszawa. W swojej karierze reprezentował barwy takich zespołów jak Rosa Radom, Polpharma Starogard Gdański, King Szczecin, Polski CUkier Toruń czy Czarni Słupsk. W 2022 roku wraz z kadrą pojechał na mistrzostwa Europy, gdzie zajęliśmy czwarte miejsce. 

Kubie życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że w sezonie 2023/24 znów popisze się wieloma dobrymi podaniami do swoich kolegów!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes