Wygraliśmy turniej prekwalifikacyjny!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
FIBA.com

W finale prekwalifikacji rozgrywanych w Gliwicach, reprezentacja Polski pokonała Bośnię i Hercegowinę 76:72, a to oznacza, że awansowaliśmy do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich 2024! 

POLSKA - BOŚNIA I HERCEGOWINA 76:72 

Reprezentacja Polski zakończyła turniej prekwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich z bilansem 5-0! Podopieczni Igora Milicica wygrali wszystkie mecze, dwukrotnie pokonując swojego najgroźniejszego przeciwnika, czyli Bośnię i Hercegowinę, w której składzie m.in. występowali Jusuf Nurkić oraz Luka Garza z NBA. Od samego początku spotkania ekipy wymieniały się ciosami, co chwilę zmieniając na prowadzeniu. Po pierwszej połowie Polacy prowadzili 40:39. Bośniacy wracali do gry głównie dzięki rzutom za trzy. Wszystko sprowadziło się do zaciętej końcówki. 

Olek Balcerowski w kluczowym momencie trafił za trzy dając nam remis 64:64. Za chwilę jego dobitka wyprowadziła Polaków na 2-punktowe prowadzenie, ale dwie trójki Aleksandara Lazicia przywróciły Bośnię na prowadzenie 71:70, choć prowadziliśmy już trzema punktami po dwóch rzutach wolny Przemysława Żołnierewicza. Przy stanie 71:71, Mateusz Ponitka zagrał z Olkiem pick-and-rolla, po którym nasz wysoki z impetem upadł na parkiet. 

Balcerowski nie wrócił do końca meczu mając wyraźne problemy ze zdrowiem. Rzuty wolne wykonał za niego Andrzej Pluta Jr i po jego trafieniach prowadziliśmy 73:71. Bośnia ruszyła z akcją, w której piłkę pod kosz otrzymał Jusuf Nurkić. Nie był w stanie wykończyć posiadania i piłkę zebrał Mateusz Ponitka, którego zawodnik Portland Trail Blazers faulował. Przekroczył w ten sposób limit fauli i resztę spotkania oglądał z ławki rezerwowych. Mateusz skończył mecz na linii wolnych, choć przez moment było gorąco, gdy nie trafił dwóch prób. 

16 punktów, 7 zbiórek Michała Sokołowskiego. Kolejnych 14 oczek i 7 zbiórek Olka Balcerowskiego oraz 10 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst Mateusza Ponitki. Po stronie BIH 11 oczek i 12 zbiórek Nurkicia oraz 16 oczek i 8 zbiórek Lazicia.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes