Affleck i Damon nakręcą film o Nike i Jordanie!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

No i takie informacje prosto z Hollywood lubimy. Dwójka przyjaciół oraz aktorów postanowiła zaangażować się w projekt opowiadający historię Sonny’ego Vaccaro. 

Jak poinformował Hollywood Reporter, Ben Affleck napisze scenariusz, wyreżyseruje i zagra w filmie opowiadającym historię Sonny’ego Vaccaro, byłego szefa Nike, który koordynował podpisanie umowy z Michaelem Jordanem w połowie lat 80. W główną rolę wcieli się Matt Damon. Panowie już wielokrotnie ze sobą współpracowali, a teraz postanowili poruszyć niezwykle znaczący wątek dla historii sportu w ogóle, bowiem umowa między Nike i Michaelem Jordanem była przełomowa. 

Za produkcją będą stały aż trzy wytwórnie - Amazon Studios, Skydance Sports oraz Mandalay Pictures. Według przedstawionych informacji, trwają ostatnie rozmowy na temat szczegółów całego przedsięwzięcia. Nie znamy jeszcze tytułu, ani daty premiery. Wiemy za to, że Ben Affleck zagra najprawdopodobniej Phila Knighta, czyli jednego z założycieli Nike. W latach 80. marka dopiero walczyła o wpływy. Kontrakt z MJ-em miał im utorować drogę do wielkich pieniędzy. 

Zobacz także: Z nieba do piekła

Nie wiemy, czy w filmie pojawi się sama postać MJ-a, ale fabuła ma być oparta na dokumencie “Sole Man” ESPN, który opowiadał o tym, jak zaciekle Vaccaro walczył o to, by Jordan dołączył do Nike. Rozmawiał z jego przyjaciółmi, z jego rodziną i każdą możliwą osobą, która mogła mieć na MJ-a wpływ. Misja zakończyła się sukcesem, a współpraca między Nike i Jordanem otworzyła zupełnie nowy rozdział w historii relacji marki ze sportowcem. 

Czekamy zatem na kolejne szczegóły dotyczące produkcji. Biorąc pod uwagę fakt, że zabrały się za nią dwie gwiazdy Hollywood, możemy liczyć na to, że będzie ona stała na naprawdę wysokim poziomie. Kwestia tego, czy w filmie pojawi się odtwórca roli Michaela Jordana jest niezwykle interesująca. Kto bowiem mógłby jednego z najlepszych koszykarzy w historii basketu zagrać? 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes