Curry i O’Neal zamieszani w aferę z FTX

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

W ostatnich dniach świat żyje również tym, co dzieje się na rynku kryptowalut, z którego znika poważny gracz. Okazuje się, że złożono pozew zbiorowy, w którym ujętych zostało wielu sportowców, m.in. Stephen Curry oraz Shaquille O’Neal. 

Giełda kryptowalut FTX rozpoczęła procedurę upadłości. Jeszcze kilka lat temu FTX było promowane przez największe nazwiska biznesu, showbiznesu, a także sportu. To pozwoliło giełdzie rosnąć w siłę i zbierać potężny kapitał. Ocenia się, że Sam Bankman-Fried (lider branży kryptowalut) zgromadził fortunę o wartości 26 mld dolarów. Jednak gdy FTX upadło, zaczęto składać pozwy zbiorowe zarówno przeciwko giełdzie, jak i osobom publicznym, które produkt promowały.

Gdy firma ogłosiła upadłość, gwiazdy sportu zostały oskarżone w federalnym pozwie zbiorowym, złożonym przez prawników -  Davida Boiesa oraz Adama Moskowitza. Najgłośniejszymi nazwiskami z tej listy są Tom Brady - legenda NFL, Shaquille O’Neal - 4-krotny mistrz NBA i Stephen Curry - lider Golden State Warriors. Autorzy pozwu napisali w swoim oświadczeniu, że giełda kryptowalut FTX wykorzystała znane twarze, aby “wzbudzać zaufanie marki i zachęcać inwestorów do lokowania kapitału w piramidę finansową”.

Zobacz także: Primo się upiecze? 

Sportowcy nigdy nie powiedzieli, na jakich zasadach z FTX współpracowali i ile na tym zarobili, co również ma działać na ich niekorzyść. Ani Curry, ani O’Neal nie zabrali w tej sprawie głosu i zapewne tego nie zrobią, dopóki nie będą mieli jasno sprecyzowanego stanowiska. Niewykluczone jednak, że skandal z giełdą kryptowalut FTX może źle wpłynąć na ich “biznesowy wizerunek”. 

- FTX Trading 11 listopada złożył wniosek o ochronę przed bankructwem w Stanach Zjednoczonych. Wskutek wydarzeń Sam Bankman-Fried, założyciel giełdy, zrezygnował ze stanowiska prezesa. Przed złożeniem wniosku klienci zwrócili się w ciągu 72 godzin o wycofanie 6 mld dol., a konkurencyjna giełda Binance porzuciła plan przejęcia FTX. Jak donoszą media, szkody konsumenckie w wyniku upadku giełdy kryptowalut prawdopodobnie przekroczą 10 mld dol. - pisze Money.pl 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes