Knicks wciąż najdroższą drużyną w NBA. Spore zmiany w Kalifornii

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Pomimo kolejnego kiepskiego sezonu New York Knicks wciąż są najwięcej wartą drużyną w NBA. Do sporych zmian doszło w Kalifornii, gdzie zdetronizowani zostali Los Angeles Lakers – przez Golden State Warriors.

W najnowszym rankingu Forbesa najcenniejszych drużyn na świecie New York Knicks zajęli trzecie miejsce z wyceną na poziomie 5,8 miliarda dolarów. To niezwykle ciekawe, że Knicks mimo kolejnego słabego sezonu wciąż są numerem jeden tego zestawienia. Ma to bezpośredni związek z lokalizacją oraz Madison Square Garden, która jest uważana za najsłynniejszą arenę sportową na świecie.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęli Golden State Warriors, którzy zostali wycenieni na 5,6 miliarda dolarów, wyprzedzając tym samym Los Angeles Lakers z wyceną na poziomie 5,5 miliarda dolarów. To spora niespodzianka, bowiem po latach Los Angeles Lakers zostali zrzuceni na trzecią lokatę w tym zestawieniu. Wszystko ma związek z tym, że Warriors od czasu Chicago Bulls w latach 90’, byli jednym z najbardziej utytułowanych zespołów na świecie.

Drużyna z San Francisco dotarła w tym roku do szóstego finału w ciągu ostatnich ośmiu lat. Właśnie jako pierwszy zespół od czasów, gdy po parkiecie biegał Michael Jordan. Trzecie miejsce zajęli Los Angeles Lakers, którzy mają za sobą tragiczny sezon. Lokalizacja oraz obecność takich gwiazd, jak LeBron James, Russell Westbrook i Anthony Davis nie sprawiły, że drużyna z Miasta Aniołów utrzymała drugą lokatę.

Drużyną, która wyceniana jest na najdroższą na całym świecie są Dallas Cowboys. Ich wartość według Forbesa wynosi 6,5 miliarda dolarów. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmują New York Yankees z 6 miliardami. Kolejne lokaty należą właśnie do Knicks, Warriors i Lakers.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes