Koniec Roberta Sarvera! Suns w rękach nowego właściciela

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
YouTube

To bardzo dobre informacje dla całej NBA. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce końca dobiegnie saga ze sprzedażą Phoenix Suns, do której zobowiązał się Robert Sarver. Suns i Mercury (WNBA) przejmie Mat Ishbia.

W sprawie sprzedaży Phoenix Suns bardzo długo panowała cisza. Jednak za kulisami toczyły się poważne negocjacje, w efekcie których Phoenix Suns oraz Phoenix Mercury (drużyna WNBA) zostaną sprzedane gigantowi na rynku pożyczek hipotecznych - Matowi Ishibie. Warto podkreślić, że Ishiba grał w kosza w Michigan State. Kariery nigdy nie zrobił, ale za to fantastycznie odnalazł się w biznesie pożyczkowym. Teraz spróbuje zarobić na koszykówce. Suns szukali kogoś, kto zagwarantuje, że zespół pozostanie w Phoenix. 

Ishiba to szef United Wholesale Mortgage - to firma udzielająca hurtowych pożyczek hipotecznych. Przejęcie przez niego zespołów NBA i WNBA musi zatwierdzić komisarz Adam Silver oraz 29 pozostałych właścicieli ekip NBA, więc Ishiba zostanie przez ligę bardzo dokładnie prześwietlony. Nic jednak nie wskazuje na to, by cokolwiek stanęło na przeszkodzie. Kwota 4 miliardów, jaką Ishiba ma zapłacić za drużyny, będzie absolutnie rekordową. Dla ligi bardzo ważne jest również to, że z jej struktur zniknie Robert Sarver. 

Zobacz także: Ósma wygrana z rzędu Knicks

Ten został zawieszony przez NBA na cały sezon 2022/23 po śledztwie, które wykazało szereg niestosownych zachowań Sarvera wobec pracowników Suns i Mercury. Środowisko domagało się, by potraktować go tak samo, jak potraktowany został kilka lat temu Donald Sterling, który po skandalu na tle rasistowskim musiał sprzedać Los Angeles Clippers. Ostatecznie komisarz Silver miał przekonać Sarvera do sprzedaży Suns. Poza tym coraz więcej sponsorów oraz partnerów zaczęło grozić rozwiązaniem z zespołem kontraktów, gdyby Sarver wrócił do zespołu po rocznej banicji. 

Ishiba wcześniej w tym roku był częścią grupy, która próbowała kupić Denver Broncos (NFL). Następnie próbował swoich sił z Washington Commanders (również NFL). Ostatecznie stanęło na Suns i Mercury. W 2000 roku Ishiba sięgnął z Michigan State po mistrzostwo stanowe NCAA. Po zakończeniu szkoły biznesowej rozpoczął pracę w firmie udzielającej pożyczek. W 2013 zastąpił na stanowisku szefa UWM swojego ojca. Zatem po 18 latach rządów Sarvera, który kupił Suns za 401 tysięcy dolarów i sprzedał (razem z Mercury) za 4 miliardy, przyszedł czas na Ishibę. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes