Lakers wytransferują LeBrona, bo tak radzi Phil Jackson?!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Phil Jackson najwyraźniej lubi, gdy nie jest obciążony odpowiedzialnością, a ktoś pyta się go o zdanie. Wtedy może swobodnie opowiadać bzdury. Na to wskazują informacje LA Times. 

Według Billa Plaschke - dziennikarza LA Times, Phil Jackson zasugerował Jeanie Buss, właścicielce Los Angeles Lakers, przehandlowanie LeBrona Jamesa i pozostawienie w składzie Russella Westbrooka. W takim układzie to nie Russ miałby być największym problemem zespołu, a 37-letni LBJ. Czy to ma sens? Wydaje nam się, że nie, ale po drużynie z LA spodziewać się możemy wszystkiego, więc nie bylibyśmy zaskoczeni, gdyby doniesienia Plaschke okazały się prawdą. 

Zobacz także: LeBron zgarnął najwięcej!

Prawdą na pewno jest to, że Jeanie Buss konsultuje się z Philem Jacksonem, ponieważ powiedziała o tym w ostatnim wywiadzie. Rozmawia także z Magicem Johnsonem, tym samym, który parę lat temu w pewnym momencie postanowił po prostu zdezerterować, zostawiając wszystko na barkach Roba Pelinki. Nie jesteśmy zatem przekonani, czy to odpowiednie źródła inspiracji dla Los Angeles Lakers. Zespół ma do podjęcia kilku kluczowych decyzji w kontekście najbliższej przyszłości. 

Nadal nie został wybrany trener. Poza tym nad drużyną wisi widmo 47-milionowej opcji w umowie Russella Westbrooka. Rynku na weterana nie ma, prędzej w LA doszliby z nim do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu, ale to na ten moment także wydaje się science-fiction. Zatem transfer LeBrona Jamesa? Na niego rynek z pewnością jest, ale trudno nam przetworzyć myśl, że w LA byliby gotowi taki scenariusz rozważyć. Poza tym zgodę na deal musiałby dać sam LBJ. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes