Łukasz Koszarek będzie miał swoje pożegnanie

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
YouTube

To była przygoda, którą warto uhonorować. Łukasz Koszarek stał się bardzo ważną częścią drużyny narodowej i wiele razy decydował o zwycięstwach mając orzełka na piersi. Kolejny mecz Polaków będzie okazją, by mu podziękować. 

Igor Milicić ogłosił skład reprezentacji Polski na lutowe mecze w ramach prekwalifikacji do EuroBasketu 2025. Wśród powołanych znalazł się Łukasz Koszarek, weteran reprezentacji Polski, który obecnie związany jest z Legią Warszawa, a także pełni funkcję dyrektora sportowego reprezentacji. W czwartek 23 lutego o godz. 18:00 na otwarcie hali sportowej Sosnowcu zespół trenera Igora Milicicia zagra z Austrią. Przy okazji tego spotkania nastąpi oficjalne pożegnanie Łukasza Koszarka, który zakończy swoją karierę reprezentacyjną. 

Jako, że Koszarek znalazł się na liście powołanych, będzie mógł pojawić się na parkiecie. Zapewne na kilka symbolicznych minut, ale to wystarczy, by odhaczyć swój ostatni mecz w koszulce reprezentacji Polski. Przez lata był jednym z tych, którzy drużynie narodowej nie odmawiali. Zawsze zostawiał na parkiecie serce i świecił przykładem dla młodszych kolegów. Warto podkreślić, że bilety na mecz w Sosnowcu są już wyprzedane, co zapowiada ciekawą atmosferę na trybunach. Polacy będą faworytami tego spotkania. 

Zobacz także: Wrócił Booker, wielki wyczyn Thomasa

Poniżej pełna lista powołanych graczy. - Pierwszy raz powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski otrzymał Szymon Nowicki. Po udanych zeszłorocznych mistrzostwach świata do lat 17 przeniósł się do młodzieżowej drużyny Realu Madryt, gdzie obecnie rozwija swoje umiejętności. Swoją szansę otrzyma również Przemysław Żołnierewicz, który wyróżnia się w Energa Basket Lidze - czytamy w oficjalnym komunikacje KoszKadra.pl. Swoje trzy słowa na temat powołań miał do powiedzenia również szkoleniowiec biało-czerwonych.

- Podczas zgrupowania w lutym po raz kolejny sprawdzimy nowych zawodników do kadry. Jednocześnie chcemy mieć swoich podstawowych graczy w rytmie reprezentacyjnym i odświeżyć wszystko, co robiliśmy do tej pory. Nasza intensywność i percepcja tego, co chcemy osiągnąć, pozostaje taka sama. Mamy przed sobą dwa kolejne mecze, które chcemy wygrać, one mają rozwijać naszych zawodników - powiedział Igor Milicić, trener reprezentacji Polski. 

Warto przypomnieć, że o promocję do gry na Mistrzostwach Europy 2025 walczyć de facto nie musimy. Nasz kraj będzie organizatorem jednej z grup (pozostałe zostaną rozegrane na Cyprze, a także w Finlandii i Łotwie).

Skład reprezentacji Polski

Rozgrywający

Łukasz Kolenda, WKS Śląsk Wrocław

Łukasz Koszarek, Legia Warszawa

Andrzej Pluta, Trefl Sopot

Jakub Schenk, Grupa Sierleccy Czarni Słupsk

Rzucający

Jakub Garbacz, BM Stal Ostrów Wielkopolski

Michał Michalak, Manisa Buyuksehir Belediye (Turcja)

Niscy skrzydłowi

Michał Kolenda, Trefl Sopot

Jakub Nizioł, WKS Śląsk Wrocław

Michał Sokołowski, Besiktas Stambuł (Turcja)

Przemysław Żołnierewicz, Enea Zastal BC Zielona Góra

Silni skrzydłowi

Aleksander Dziewa, WKS Śląsk Wrocław

Szymon Nowicki, Real Madryt 2 (Hiszpania)

Jarosław Zyskowski, Trefl Sopot

Środkowi

Aleksander Balcerowski, Gran Canaria (Hiszpania)

Geoffrey Groselle, Legia Warszawa

Dominik Olejniczak, Gravelines Dunkierka (Francja)

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes