Sprzedaż Mavericks zatwierdzona! Ile zarobi Mark Cuban?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Mark Cuban sprzedał Dallas Mavericks i zarobi za to fortunę! Właściciele innych klubów zatwierdzili sprzedaż klubu, ale dotychczasowy włodarz nadal będzie pełnił w klubie bardzo ważną funkcję.

Cuban został większościowym właścicielem Dallas Mavericks w 2000 roku, kiedy to kupił organizację za 285 milionów dolarów. Amerykański biznesmen, którego majątek został w 2023 roku wyceniony na 6,2 miliarda dolarów, zarobił na sprzedaży większościowego pakietu udziałów około 3,5 miliarda dolarów.


Nowym właścicielem klubu została firma kontrolowana przez Miriam Adelson - wdowę po Sheldonie Adelsonie, który dorobił się na biznesie kasynowym. W ramach umowy Cuban wciąż będzie posiadaczem części udziałów w klubie i będzie odpowiedzialny za operacje koszykarskie.


Dallas Mavericks w latach 90’ byli jedną z najgorszych drużyn w lidze, ale pod rządami Cubana poczynili ogromne postępy. Główną zasługą było wybranie w drafcie Dirka Nowitzkiego, który przez całą karierę pozostał lojalny drużynie i wywalczył dla niej mistrzostwo.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes