To on jest głównym celem transferowym Lakers?

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Już 10 lutego zamknie się okienko transferowe w NBA. Los Angeles Lakers ciągle szukają na nim możliwości i najprawdopodobniej znaleźli już swój główny cel transferowy. W Detroit.

Chodzi o Jeramiego Granta, który rozgrywa kolejny solidny sezon w bardzo słabych Pistons. Silny skrzydłowy co prawda nie jest wielką gwiazdą, ale mógłby być solidnym wzmocnieniem rotacji zespołu walczącego o coś więcej, aniżeli pierwszy wybór w drafcie. Dlatego niezwykle ciekawie zapowiada się walka o pozyskanie reprezentanta Stanów Zjednoczonych. 


27-latek rozegrał w tym sezonie 24 spotkania, w których notował bardzo dobre 20,1 punktu, 4,8 zbiórki oraz 2,6 asysty. Ponadto trafiał 41,4% rzutów z gry oraz 33,1% z obwodu. W barwach Pistons oddawał średnio niemal 16 rzutów w każdym meczu. W barwach ekipy z Miasta Aniołów tak wiele by nie rzucał, dlatego jego średnia pewnie poszłaby do góry. Dobrym przykładem tego są jego średnie z sezonu 2018/19, kiedy w barwach Thunder oddawał średnio 10 rzutów, trafiając 49,7% rzutów z gry.


Pozyskanie Granta z Detroit nie będzie jednak wcale takie proste. Jak donosi Shams Charania, zespół co chwilę otrzymuje zapytania o silnego skrzydłowego. Wśród zainteresowanych zespołów mają być Portland Trail Blazers, Washington Wizards czy New York Knicks. Zdaniem innego dziennikarza The Athletic, Pistons chcieliby pozyskać z Chicago Patricka Williamsa i to właśnie Grant miałby powędrować w drugą stronę. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes