Jordan sprzedaje Hornets. Wiemy, ile zarobi!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Michael Jordan już od dłuższego czasu chciał sprzedaż Charlotte Hornets. Ostatecznie transakcja zostanie dopięta w ciągu kilku najbliższych dni. Jeden z najlepszych koszykarzy w historii zarobi ogromne pieniądze.

Sześciokrotny mistrz NBA porozumiał się w sprawie sprzedaży swojej drużyny z grupą kierowaną przez Gabe'a Plotkina i Ricka Schnalla. Pierwszy z nich jest obecnie mniejszościowym właścicielem Hornets, zaś drugi Atlanty Hawks. W skład grupy kupującej drużynę znajdzie się znany muzyk J. Colę oraz kilku lokalnych inwestorów. 


MJ ma zarobić na sprzedaży klubu około 3 miliardy dolarów. Patrząc na kwotę, jaką zapłacił przed 13 latami (275 milionów dolarów) - zrobił naprawdę bardzo dobry interes. Oczywiście trzeba do tego uwzględnić inflację oraz fakt, że Jordan był zmuszony inwestować w drużynę.


Co ciekawe - Michael pozostanie mniejszościowym właścicielem ekipy. To on ma odegrać kluczową rolę podczas tegorocznego draftu oraz wolnej agentury. Pod jego wodzą Hornets nie wygrali żadnej serii w Play-Offach. W sezonie 2011/12 zanotowali z kolei najgorszy bilans w historii NBA - 7 zwycięstw oraz 59 przegranych. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes