Polska poznała potencjalnych rywali w walce o Igrzyska

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
Wojciech Figurski/400mm.pl

Reprezentacja Polski poznała potencjalnych rywali w walce o Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. O awans będzie piekielnie trudno, ale zgodnie z zapowiedziami w biało-czerwonych barwach powinien grać już Jeremy Sochan.

Pewnymi gry w Paryżu są obecnie: Stany Zjednoczone, Kanada, Serbia, Niemcy, Sudan Południowy, Japonia oraz Australia - czyli półfinaliści mistrzostw świata oraz zespoły, które zajęły najwyższe miejsca podczas tegorocznych mistrzostw świata na swoich kontynentach. 


Wśród 23 potencjalnych rywali Polski są: Hiszpania, Słowenia, Litwa, Grecja, Włochy, Brazylia, Czarnogóra, Portoryko, Dominikana, Finlandia, Chorwacja, Nowa Zelandia, Łotwa, Meksyk, Gruzja, Angola, Wybrzeże Kości Słoniowej, Liban, Egipt, Bahamy, Wyspy ZIelonego Przylądka, Kamerun i Bahrajn. 


Wszystkie zespoły zostaną podzielone na cztery turnieje (FIBA wciąż nie powiedziała na jakiej zasadzie będą przydzielane zespoły do konkretnych koszyków), a awans wywalczą tylko ich zwycięzcy. W praktyce oznacza to, że biało-czerwoni będą musieli pokonać którąś z czołowych ekip (Hiszpanię, Słowenią, Litwę, Grecję, albo Włochy), aby pojechać do Francji.


Zgodnie z zapowiedziami, podczas przyszłorocznych kwalifikacji olimpijskich do kadry ma dołączyć Jeremy Sochan. Bardzo możliwe, że oprócz niego w biało-czerwonych barwach wystąpi też Brandin Podziemski z Golden State Warriors. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes