NBA znalazła właśnie dodatkowy miliard?!

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
AP Photo

Doskonale wiemy, że komisarz Adam Silver jest nastawiony na zysk. Każda propozycja, która gwarantuje lidze konkretny pieniądz przechodzi przez ręce sternika. Okazuje się, że turniej w trakcie sezonu może być żyłą złota. 

Niewykluczone, że już w przyszłym sezonie będziemy świadkami zupełnie nowej rywalizacji w ramach sezonu regularnego. Liga w ramach porozumienia zbiorowego uzgodniła z właścicielami oraz związkiem zawodników, że wdroży pomysł rozgrywania turnieju, o którym mówiła już od kilku lat. Będą to de facto rozgrywki pucharowe, jak chociażby w hiszpańskiej ACB czy polskiej EBL. Jeszcze nie wiemy, czy wejdą w życie w sezonie 2023/24, ale wszystko jest gotowe i de facto czeka na oficjalne potwierdzenie, które powinno przyjść podczas przedsezonowego spotkania zarządu. 

Zobacz także: Jimmy FREAKING Butler

Nie wiemy jeszcze, jak kibice i zawodnicy zareagują na dodatkowe rozgrywki w ramach sezonu regularnego, ale NBA przewiduje, że zarobi na nich dodatkowy miliard do ligowej kasy! Na to mają się złożyć zarówno prawa telewizyjne, jak i wszelkie dodatkowe umowy ze sponsorami, którzy będą chcieli być kojarzeni z rozgrywkami pucharowymi. Już wiemy zatem, dlaczego komisarz Adam Silver tak bardzo naciskał na to, by w końcu ten pomysł przeforsować. Jego celem jest pozostawienie NBA w jak najlepszej kondycji finansowej, gdy jego kadencja dobiegnie końca.

Zespoły o miejsce w turnieju będą rywalizowały w trakcie pierwszych dwóch miesięcy sezonu regularnego. Cztery najlepsze zespoły pojadą na swego rodzaju Final Four, które odbędzie się na neutralnym gruncie. Wszystkie mecze (poza spotkaniem finałowym) mają być wliczane w spotkania rozgrywek zasadniczych, więc zespoły, które awansują do finału rozegrają jedno dodatkowe spotkanie do 82 przewidzianych w sezonie. 

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes