Pierwsze buty Ja Moranta. Dostał je od... córki

skroluj w dół
Źródło zdjęcia:
YouTube

Lider Memphis Grizzlies otrzymał swoją pierwsza desygnowaną linię butów od Nike. Ja Morant zagrał w nich już przy okazji świątecznego starcia z Golden State Warriors.

Dla Memphis Grizzlies to był mecz wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii zespół z Tennessee zagrał spotkanie w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Nike oraz Ja Morant wyszli z założenia, że to odpowiedni moment, by zawodnik zadebiutował w Nike Ja 1 - pierwszym modelu butów, które marka podpisała imieniem All-Stara z Memphis. Debiut mimo wszystko udany nie był, bowiem Grizz przegrali na wyjeździe z Golden State Warriors. Morant zanotował 36 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst. 

- Niewielu graczy ma ten zaszczyt. To dla mnie wielki moment i nigdy tego nie zapomnę - mówił Morant. - Kluczowe było dla mnie to, by opowiedzieć w ten sposób historię. Chciałem, żeby ludzie zobaczyli poprzez "Ja 1" mnie samego oraz moje życie. Połączenie sił z Nike w tym procesie było szalone - dodał. 

Zobacz także: Wielki wsad Aarona Gordona

Morant jest 23. graczem NBA, który doczekał się własnych butów Nike. Ostatni był Giannis Antetokounmpo w 2019 roku. Nike traktuje Moranta jako “klienta nowej generacji”. Jest pierwszym z grona młodych gwiazd NBA, który otrzymał własną linię butów. Niewykluczone, że była to też odpowiedź na rozwiązanie współpracy z Kyriem Irvingiem z powodu ostatnich kontrowersji wokół zawodnika Brooklyn Nets. Specjalnie dla Moranta powstało nowe logo, co jest nieodłącznym elementem budowania “brandu” przez Nike. Zobaczcie, jak prezentuje się but.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych

NBA
Otwórz stronę MVP na swoim
urządzeniu mobilnym i zapisz ją na pulpicie. Będziesz mieć dostęp do najnowszych artykułów w zasięgu ręki!
lifestyle
kadra
nba
biznes